تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - بیانیه سازمان تربیت بدنی در مخالفت با تشکیل وزارت ورزش بی‌اساس است
چهارشنبه 27 بهمن 1389

بیانیه سازمان تربیت بدنی در مخالفت با تشکیل وزارت ورزش بی‌اساس است

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اقدام رئیس سازمان تربیت بدنی در مخالفت با تشکیل وزارت تربیت بدنی و ترغیب روسای فدراسیون ها به امضای بیانیه ای در این باره توجیه‌ناپذیر و نشان دهنده فشار دولت بر بدنه غیر دولتی ورزش است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، "سیدجلال یحیی زاده" در خصوص تشکیل وزارت ورزش و جوانان گفت: بهتر بود رئیس سازمان تربیت بدنی پیش از تشکیل جلسه با روسای فدراسیون های ورزشی با اعضای کمیته تربیت بدنی صحبت می کرد.
وی با اشاره به افزایش رای نمایندگان در خصوص تصویب جزئیات تشکیل وزارت ورزش و جوانان در روز یکشنبه و در عین حال کاهش رای مخالفان نسبت به زمان تصویب کلیات این طرح، افزود: این اقدام نشان داد که متولیان سازمان تربیت بدنی تشخیص دقیقی از اوضاع نظر و رای مجلس ندارند.
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ای کاش سازمان تربیت بدنی، جلسه خویش با روسای فدراسیون ها و ترغیب کردن آنها به امضای بیانیه را 10 روز پیش برگزار می کرد.
عضو کمیسیون فرهنگی که با خانه ملت گفت و گو می کرد، گفت: از صبح امروز روسای چندین فدراسیون ورزشی با تماس هایی که با کمیته تربیت بدنی داشتند گلایه خویش را نسبت به امضای این بیانیه و نحوه امضا گرفتن ها که به صورت برگه سفید بوده اعلام کردند.
وی تصریح کرد: این اقدام تربیت بدنی نشان دهنده فشار دولت بر بدنه غیر دولتی ورزش است، ما انتظار داشتیم مسوولان تربیت بدنی تعامل بهتری با نمایندگان برقرار می کردند.
رییس کمیته تربیت بدنی و جونان ورزش مجلس گفت: وقتی مجلس به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت ورزش اقدامی درست است؛ نباید در برابر رای نمایندگان مردم در خانه ملت چنین اقدامی صورت می گرفت.
یحیی زاده یادآورشد: هدف نمایندگان مجلس از تشکیل وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش، افزایش بعد نظارتی و پاسخگو بودن متولیان ورزش به مجلس بوده است.

http://iscanews.ir/fa/ShowNewsItem.aspx?NewsItemID=407552

نظرات()

Powered by WebGozar