تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - فدراسیون شنا، فدراسیونی در ظاهر زیبا
چهارشنبه 27 بهمن 1389

فدراسیون شنا، فدراسیونی در ظاهر زیبا

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

امیرحسین آیت اللهی ریاست فدراسیون شنا 

آژانس خبری روز: حضورآیت الهی در راس فدراسیون شنا از روز اول با مخالفت هایی همراه بود و موجی از استعفاها به راه افتاد تا معترضین روز به روز بیشتر از قبل شوند.

حدود یکسال گذشته و هنگامی که سازمان تربیت بدنی عذر وحید مرادی رییس سابق فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو را خواست، امیر حسین آیت الهی را به عنوان سرپرست این فدراسیون معرفی کرد.

حضور آیت الهی درفدراسیون شنا موجی از انتقادات را به همراه داشت تا جایی که بعضی ازافراد این موضوعات را رسانه ای کردند و البته گهگاهی هم رییس جوان فدراسیون واکنش هایی را نشان می داد. بسیاری از اهالی شنا مخالفت های خود را با استعفا از سمت خود نشان دادند و در زمان سرپرستی آیت الهی هم نامه های استعفا به رییس دفترش می رسید.


انتقادات به جایی رسید که در روز انتخابات مجمع فدراسیون از 4 کاندیدای پست ریاست فدراسیون تنها آیت الهی حضور داشت و سه نماینده دیگر به نشانه اعتراض در مجمع حضور پیدا نکردند و البته معتقد بودند که آیت الهی از گذشته ریاست خود را قطعی کرده است.

مربیانی چون بهزاد مهدی خبازیان سرمربی مستعفی، خشایار حضرتی مربی مستعفی،‌ محسن سمیع‌زاده مربی مستعفی، پیروز افتخار معنوی مربی مستعفی، حامد رضا خانی مربی (مستعفی یا برکنار شده)، برادران تیموری، برادران کرمی و بسیاری دیگر از قهرمانان و مربیان رشته شنا افرادی بودند که از فعالیت در این فدراسیون سر باز زدند.

نادر غفوری مدیر فنی سابق تیم ملی واترپلو، کامبیز درخشانی‌مهر مربی سابق تیم ملی واترپلو، حمید شب‌انگیز (رئیس مستعفی کمیته فنی واترپلو)، مسعود رضوانی داور بین‌المللی و باسابقه واترپلو، حامد آراسته استاد دانشگاه و کارشناس تربیت‌بدنی و قهرمان سابق واترپلو، رضا حبیبی از پیشکسوتان شنا، هومن آراسته از مربیان و قهرمانان شنا و واترپلو، مجید غلامی قهرمان واترپلو و کارشناس ورزش، جواد پذیرفته قهرمان واترپلو و کارشناس ورزش همگی با حضور آیت الهی کنار گذاشته شدند.

پیشکسوتانی چون حسین مجیدی (رئیس سابق کمیته فنی شنا)، محسن رضوانی، مدیر سابق تیم ملی و از ملی پوشان پرافتخار واترپلو، علی محب پیشکسوت و مدیر فنی سابق (کنار گذاشته شده) تیم ملی واترپلو از سرشناس‌ترین و بزرگترین‌ها، حسین اقبالی استاد دانشگاه و کارشناس ورزش (رئیس مستعفی کمیته فنی شنا) با سابقه‌ای درخشان و موسس مدارس شنا، ایرج رئوف آذر از قهرمانان بازی‌های آسیایی تهران و از زحمتکشان واترپلو، احمد یاقوتی و ... هم افرادی بودند که از این فدراسیون رفتند تا احساس کنند این بهترین راه است.


تمامی افرادی که از فدراسیون رفتند و دیگر پشت سر خود را هم نگاه نکردند معتقد بودند که هیچ همفکری و نظری مورد احترام نیست و تنها شخص آیت الهی است که تصمیمات را می گیرد. مسوولانی که فدراسیون شنا را ترک کردند، می گویند: تمامی تصمیمات به صورت شخصی بود و هنگامی که ما می دیدیم که در این فدراسیون دیگرنمی توانیم کمکی کنیم راه خانه را در پیش گرفتیم.

در حال حاضر کارکنان فدراسیون 6 ماهی است که حقوق دریافت نکرده اند و به همین دلیل این روزها خبرهای استعفای بیشتری به گوش می رسد و میدحدیقی آخرین نفری بود که روزگذشته متن استعفای خود را تقدیم آیت الهی کرد. گرچه تاکنون این استعفاها بی نتیجه بوده و هیچ اتفاقی در فدراسیون نیفتاده است اما همچنان کارکنان فدراسیون دست به این کار می زنند تا مخالفت های خود را نشان دهند.

فدراسیون شنا، فدراسیونی است که در ظاهر زیباست، اما به نظر می رسد مشکلاتی ریشه ای دارد و همه هم از این موضوع می نالند و مخالفت ها روزبه روز با حضورآیت الهی در فدراسیون شنا بیشتر می شود ومشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

http://www.dayna.ir/NSite/FullStory/News/?Id=179059

نظرات()

Powered by WebGozar