تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - ركورد مسابقات باشگاهی شنا در رده بزرگسالان شكسته نشد
چهارشنبه 11 اسفند 1389

ركورد مسابقات باشگاهی شنا در رده بزرگسالان شكسته نشد

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

 سرمربی تیم شنای فولاد مباركه سپاهان گفت: در 3 مرحله گذشته رقابت‌های باشگاهی شنا ركوردی از سوی شناگران رده سنی بزرگسالان جابجا نشده است.

فرهاد خائفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به مرحله سوم مسابقات باشگاهی شنا عنوان كرد: در این مرحله بدون دو بازیكن كلیدی خود بنام‌های محمد علیرضایی و گامر دیلانچیان كه دچار حادثه رانندگی شدند، در رقابت‌ها شركت كردیم.
وی افزود: در مرحله اول مسابقات تیم مناطق نفت خیز جنوب با فاصله گرفتن از تیم ما به لحاظ امتیازات ثبت شده عملا كار ما را سخت كرد. به طوری كه دیگر امیدی به رسیدن به رده اول نیست و تیم ما با عنوان نایب قهرمانی مرحله آخر را به پایان خواهد برد.
خائفی در خصوص سطح رقابت‌های مرحله سوم عنوان كرد: در مجموع در این دوره از مسابقات در رده سنی جوانان ركوردهای خوبی جابجا شد و انگیزه در این رده خوب بود؛ اما در رده سنی بزرگسالان ما شاهد جابجایی ركوردی نبودیم.
وی افزود: بر اساس آیین‌نامه فدراسیون هر تیم باشگاهی اجازه استفاده از 3 بازیكن حاضر در رنگینگ فدراسیون را دارد. بر این اساس به غیر از 2 یا 3 تیم باشگاهی اول جدول كه توان مالی نسبتا خوبی دارند، سایر تیم‌ها توان جذب این شناگران را ندارند و همین امر باعث شده است. بازیكنانی مثل محمد بیداریان، امین نوشادی و ... در این فصل بدون تیم بمانند.
سرمربی تیم فولاد مباركه سپاهان گفت: از كمیته فنی فدراسیون خواسته ایم كه این قانون را تغییر دهد تا شرایط برای حضور همه ملی‌پوشان فراهم شود.
وی عنوان كرد: یكی از دلایلی كه در افت سطح مسابقات نقش دارد برگزاری مسابقات باشگاهی پس از رقابت‌های بین‌المللی است و این كار عملا انگیزه شناگران را پایین می آورد؛ اما اگر رقابت‌های باشگاهی قبل از مسابقات مهم برگزار شوند، ‌شناگران با انگیزه آمادگی و حتی انتخاب شدند در تیم ملی تلاش بیشتری از خود به نمایش می‌گذارند.
سرمربی تیم فولاد عنوان كرد: فاصله زمانی كم بین مراحل مسابقات نیز فرصت تمرین را از تیم‌ها گرفته و شناگران فرصت بازسازی و تمرین ندارند كه این امر هم به كمیته فنی شنا انعكاس داده شده است تا برای فصل آینده برنامه زمانی و سطح رقابت‌های خوبی را داشته باشیم.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912071103

نظرات()

Powered by WebGozar