تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - مفاسد آیت اللهی پایانی ندارد
چهارشنبه 11 اسفند 1389

مفاسد آیت اللهی پایانی ندارد

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

مفاسد آیت اللهی ریاست فدراسیون شنا

پس از اظهارات امیرحسین آیت‌اللهی در برخی رسانه مبنی بر كذب بودن اظهارات مدیران مستعفی این فدراسیون، امید حدیقی با ارائه مدارك سخنانی را در این خصوص در گفت و گو با آتی نیوز بیان داشته است كه در زیر می‌خوانید:

من امید حدیقی رئیس مستعفی کمیته شیرجه فدراسیون شنا در پی اظهارات مسئول کنونی فدراسیون شنا بر علیه پیشکسوتان و صاحب نظران ومتخصصان شنا و کوچک شمردن عزیزانی که دیگر حاضر به ادامه همکاری با این فدراسیون و خصوصا ایشان با این ادبیات نبودند، نکاتی كه به نظرم می‌رسید را در زیر به آن اشاره می‌کنم.

*با فعالیتهای تبلیغاتی شما آشنا هستم

من با ترفندهای تبلیغاتی شما آشنا هستم، مثل پیام تبریک به خودتان در آگهی روزنامه خراسان 10 مرداد 89 صفحه 19 . او با این گونه کارها سعی درالقای فضایی شفاف و پویا درسایه مدیریت خود در نظر افکار عمومی دارد.
و اینکه چرا خبرگزاریهای بزرگ و جراید پرتیراژ و پر طرفدار مصاحبه های این چنینی ایشان را کار نمی کنند خود جای سوال دارد.

آقای آیت‌الهی آیا بهتر نیست شما قبل از رستگار کردن شنا، شیرجه ، و واترپلو ، به دنبال رستگاری خود در این دنیا و آخرت باشید و دیونی را که به عنوان حق الناس به گردن دارید را پرداخت نماید و پاسخگوی جانباز 70 درصدی باشید که در طی جلسه رسیدگی به تخلفات شما در محل حراست سازمان تربیت بدنی با توجه به شرایط سخت جسمانی و مالی تقاضای کمک ازحراست سازمان جهت اخذ مطالبات خویش ازشما را داشت یا طلب 150 میلیونی مجیدی رئیس مستعفی کمیته شنا که با نیت کمک به این ورزش آمده بود و چه بلایی که سر ایشان نیاورید و 35 فقره چک برگشتی حدود 65 میلیون تومان با چندین طلبکار، 9 ماه حقوق عقب افتاده کارمندان و مربیان و ورزشکاران تیمهای ملی از جمله خود بنده را بدهید. ( با سند )- ( توضیحات بیشتر دراین خصوص درمتن استعفای بنده در سایتها خبری موجود است )

*ادعای رساندن شنای ایران در 4 سال آینده به سطح اول آسیا در كدام مرحله است؟

شما كه ادعای اجرای پروژه ای برای رساندن شنای ایران ظرف 3 تا 4 سال آینده به سطح اول آسیا را دارید، آیا امروز اصولا برنامه نویسی در فدراسیون وجود دارد تا چه برسد به برنامه مدون.

بر فرض محال که این برنامه یا به قول ایشان پروژه ای که در دست دارند وجود دارد، یک نسخه از این پروژه در دست اجرا که 3 تا 4 سال را به تفصیل 5 رشته ورزشی زیر نظر این فدراسیون را پوشش می‌دهید را به یکی از جراید و یا نشریات ارائه دهید تا عموم نیز از این برنامه باخبر شوند.

*گفتید مگر فدراسیون بقالی است

در مورد مکفی بودن بودجه سازمان تربیت بدنی برای فدراسیون اظهار كرد‌ه اید كه به این موضوع فکر نمی‌کنید، و درست می‌گوید . چون به نظرمی‌رسد كه فدراسیون ، نه کارمند، نه تیم‌های ملی ، نه برنامه‌های توسعه ، نه اردو و مسابقات برون مرزی و داخلی، نه تجهیز سخت افزار و نرم افزار هیچ كدام را ندارد.

فدراسیون تنها چیزی که زیاد دارد، تشکر از سازمان است و بس .

در مورد انتظارات باشگاه ها برای کمک‌های نقدی طبق روال قبل در راستای دادن وعده های توخالی و بی اساس به مسئولین باشگاه ها می‌گوید که مگراینجا بقالی است كه ما پول وروودی یا 6 درصد از ورزشكار بگیریم و همه را متوقع می‌کنید .

*اعطای حضور در فدراسیون شما را به لفایش بخشیده اند

اما در مورد استعفاها: این که تمام این استعفاها مربوط به دیروز و امروز نیست درست می‌فرماند چرا که همه این استعفاها مربوط به زمان شخص ایشان است و تمام این عزیزان و کارشناسان با هزار سلام و صلوات خواهش از سوی ایشان دعوت به همکاری شدند ( با سند ) و از دست ایشان ابلاغ همکاری در سطوح مختلف فدراسیون را دریافت کردند و با ابراز اولین نظر کارشناسی ، انتقاد ، اختلاف نظر ، پیشنهاد ، یا اخراج شدند یا عطای حضور در فدراسیون را به لقایش بخشیدند و استعفا دادند.

این افراد با سوابق کاری به محض آگاهی ازادبیات و خصوصیات اخلاقی وی حاضر به ادامه همکاری نشدند.

آقای آیت‌اللهی اظهار كرده‌ای كه این افراد حتی نیازی هم به جایگزین ندارند. و درست گفته بودند چون کسی نیست که جایگزین کنند با استعفای بیش از 50 تا 60 نفر از فدراسیون، اگر هم جایگزینی باشد حاضربه کار کردن با ایشان نیست . تمام پستهایی که استعفا داده اند در فدراسیون خالی مانده و کسی حاضر به قبول مشارکت در نابودی این رشته نیست و اگر هم باشد پیرو مکتب و ادبیات شاخص و برجسته ایشان است.

بیش از 3 ماه است که در فدراسیون شنا، کمیته شنا، کمیته شیرجه مسئول ندارند ، در بخش بانوان نائب رئیس بانوان نداریم ، کمیته آموزش مسئول ندارد ،4 رشته از 5 رشته زیر نظر فدراسیون بدون مسئول است و وی یا شخصا تمام امور را اداره می‌كند، یا باید بپذیرند که کسی حاضر به پذیرش این سمتها در فدراسیون شنا نیست یا واقعا دیگر کسی نمانده است.
کسی هم نمی پرسد که آقا آنجا چه خبر است ؟

در مورد روند رو به رشدی که وی به آن اشاره می‌كند کافی است به رکوردهای ثبت شده در لیگ شنا که اخیرا برگزار شد مراجعه کنید و با مقایسه با قبل پی به عمق فاجعه ببرید، اما در نگاهی دیگر باید عرض کنم که به نظر تا پایان سال آینده بیش از 400 نفر دیگر به لیست اسامی اخراجی‌های فدراسیون افزوده خواهد شد و از این نظر نمودار رشد قابل ملاحظه ای خواهند داشت.

*درنشست رسیدگی به تخلفات شما در محل حراست سازمان تربیت‌بدنی حتی فرصت گریه كردن را از شما گرفتم

فقط اشاره ای کوچک به این مورد دارم که : امیدوارم وضعیت و حال روز خود را در جلسه رسیدگی به تخلفات در حراست سازمان كه با حضور مدیر کل بازرسی ، مدیر کل حراست ، مدیر کل امور مالی و نمایندگان حراست سازمان تربیت بدنی ( حدود 10 نفر از مسئولین ارشد سازمان تربیت بدنی ) برگزار شد را فراموش نکرده باشید که حتی فرصت گریه کردن که تبحر فراوانی در این امر دارید را هم از شما گرفتم و خانم عدل در حضور مسئولین ارشد سازمان فرمودند که شما لیاقت ریاست فدراسیون را ندارید و اگرخدای ناکرده پسر من بودید از خانه خود بیرونتان میکردم و فراموش نکنید که اقدامات شما از سوی حراست سازمان تربیت بدنی هنوز در دست بررسی است و به زودی از نتیجه آن با خبر خواهید شد .

*مربیان خارجی كجا هستند؟

در مورد بهره‌مندی از مربیان خارجی بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران در تاریخ 18/2/89 قراربود هشتمین مربی خارجی وارد ایران شود و این به این معناست که تا قبل از این تاریخ 7 مربی خارجی در ایران مشغول به کاربوده اند وحال سوال این جاست که در حال حاضر مربیان قبلی کجا هستند و اصولا آقای الکس صربی این مربی آمریکایی که از او به عنوان مربی تیم‌های ملی پایه و آقای پروکترویچ کروات که از او به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی یاد کردند در حال حاضر کجا هستند؟ اگر نمی‌دانید؟ من می‌گویم : در خانه و کشور خود.

و به نظر مربی آمریکایی با ریموت کنترل، از راه دور و در کشور خود ، براساس پروژه‌های در دست فدراسیون به مدت 3 تا 4 سال تیم‌های ملی پایه را برای مسابقات بزرگ و آینده در جهت رسیدن به سطح اول آسیا هدایت خواهد كرد.

کوترویچ هم مدیریت خویش را در این زمینه از همین طریق دنبال می کند و البته فراموش نکنیم که حق الزحمه خود را از بیت المال تمام کمال بر اساس این برنامه ریزی مدون فدراسیون به همین طریق یا هر طریق ممکن دریافت خواهند کرد.

*کسی از این آقا نمی پرسد که این سهم 50 درصدی بانوان که می گویید، نیاز به مسئول و نائب رئیسی آشنا با مسائل بانوان دارد یا ندارد؟

آیا ایشان برکلیه امور بانوان هم واقفند ؟ چگونه است كه با این برابری بین بانوان و آقایان که می گویند هنوز مسابقه قهرمانی كشور در هیچ رده ای برای بانوان برگزار نشده است ؟

در مورد غرب آسیا و میزبانی ما از 2012 تا 2016 باید عرض کنم که این هم از همان دسته برنامه ریزی های مدون و کارشناسی شده است ...!!؟، ایران باید 4 سال میزبان مسابقات باشد و هزینه برگزاری این مسابقات را هم که از سر راه پیدا کرده باید خرج کشورهای شرکت کننده در این مسابقات کند و اینگونه که به نظرمیرسد غرب آسیا اعضاء دیگری از کشورهای دیگر ندارد كه قبول میزبانی كنند وما باید برای نگهداشتن پست و مقام این همه هزینه كنیم و بگوییم بفرمایید بیت المال را بخورید و بروید.

البته باید بر این امر واقف بود که ریاست کنفدراسیون شنای غرب آسیا بودن هزینه هایی دارد که باید به هر قیمتی پرداخت حتی از بیت المال ...!!؟ و نباید فراموش کنیم که آقای آیت اللهی گفتند که اصلا به مسائل مالی فکر نمی‌كند.

چرا کسی نمی پرسد که آیا این 4 سال میزبانی مصوبه کنفدراسیون غرب آسیاست ؟ و اگر مصوب شده ، با کدام مجوز سازمان تربیت بدنی؟ کدام نگاه کارشناسی ؟ و چه پشتوانه ای، ادعای برگزاری 4 سال مسابقات بانوان غرب اسیا بعنوان میزبان صورت گرفته ؟ که اگراینگونه باشد در در آینده باید منتظر عواقب عدم توانایی در برگزاری آن از سوی کشورهای عرب منطقه باشیم.

اتفاقاتی که در بازیهای آسیایی درمراسم افتتاحیه بازیهای آسیایی افتاد شرایط را برای کسانی مهیا کرد که از این پس راحت تر تحرکات خود را دراین زمینه با نام خلیج فارس و با خرید 8 کیلو زعفران و سوارکردن آنها در هواپیمای اختصاصی انجام دهند.

* دغدغه ریاست فدراسیون: حضور در مسابقات درجه 3 آسیا

در حال حاضر بزرگترین دغدغه و مهمترین هدف فدراسیون تحت مدیریت آیت اللهی‌‌ حضور پر قدرت در مسابقات رده های سنی آسیا در اندونزی است.

مسابقات رده های سنی آسیا جزو رقابت‌های سطح 2و3 آسیاست و در سالیان گذشته از سال 1998 تا 2009 توکیو ژاپن تیم ایران توانسته با عدم حضور قدرتهای بزرگ آسیا در رشته های شنا ، شیرجه و واترپلو مدالهای زیادی در این مسابقات بدست بیاورد و با اشاره به برنامه ریزی مدون فدراسیون و بزرگترین دغدغه ریاست محترم فدراسیون برای حضور در مسابقات درجه 3 آسیا مشخص است.

اما مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک 2012 لندن که در سال آینده در دو مرحله در چین برگزار می‌شود به فراموشی‌ سپرده شده اند.

*آیا تمام شایعات علیه آیت اللهی براساس شایعات است

و اما در پایان چون وی در مصاحبه های متعدد، علاقه زیادی به ارائه مستندات از تخلفاتشان نشان دادند به عنوان نمونه تصویر یکی از چک‌های برگشتی و یک سند محضری در خصوص ضمانت 14فقره چکهای برگشتیشان را ضمیمه این جوابیه به ارائه میكنم تا در صورت تمایل در اختیار عموم قرارداده شود.

http://atynews.com/fa/pages/?cid=38457

نظرات()

Powered by WebGozar