تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - مسئولان غرق شدن ورزشكاران
یکشنبه 15 اسفند 1389

مسئولان غرق شدن ورزشكاران

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

خبرگزاری فارس: خطر غرق شدن، ورزشكاران سه‌گانه را در آبهای خلیج فارس و در جریان برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاه‌‌های كشور در بندرعباس تهدید می‌كند.به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مرحله سوم مسابقات سه‌گانه باشگاه‌ها و قهرمانی ایران در حالی 2 روز پیش به مدت 4 روز در بندرعباس آغاز شد كه این رشته ورزشی، رشته‌ای تابستانی به شمار می‌رود و برگزاری آن در فصل زمستان امری تعجب‌آور تلقی می‌شود.
این مسابقات در حالی در جریان است كه آب‌های خلیج فارس در بندرعباس مواج، متلاطم و طوفانی است و خطر غرق شدن ورزشكاران این رشته را تهدید می‌كند.
نادر حكیم‌ایمانی، سرمربی تیم ملی سه‌گانه ایران و مسئول فنی این مسابقات در این مورد به فارس گفت: مسئولیت بخش آبی رقابت‌های سه‌گانه قهرمانی كشور در قسمت بزرگسالان برعهده من بود و با اینكه دریا مواج و طوفانی بود، مسابقات بزرگسالان روز گذشته با سلامت كامل نفرات شركت كننده به پایان رسید و تنها یك سری از ورزشكاران مسیر را اشتباه رفتند كه آنها هم به سلامت كار را به اتمام رساندند.
وی ادامه داد: این رشته تابستانی است و رشته‌ای نیست كه بخواهند آن را زمستان برگزار كنند. هواشناسی دریا را مواج اعلام كرده بود، اما با این حال روز گذشته خطری پیش نیامد. با این حال پس از مسابقات بزرگسالان مسئولیت رقابت‌های جوانان كه امروز در حال برگزاری است از من سلب شد.
سرمربی تیم ملی تأكید كرد: تا الان اتفاقی نیافتاده است، اما امروز هم دریا مواج و طوفانی است و یكسری از ورزشكاران در رده سنی جوانان مسیر را اشتباه رفتند و چون امكان وقوع هر اتفاقی از جمله غرق شدن سه‌گانه‌كاران وجود داشت، مسابقات نیمه كاره لغو شد.
وی در پاسخ به این سؤال كه شرایط خاصی برای قطع رقابت‌ها وجود ندارد؛ گفت: به تشخیص من برگزاری مسابقات خطرناك اعلام شد، اما تصمیم آخر را مسئولان فدراسیون از جمله، رئیس، نایب رئیس و دبیر می‌گیرند و این افراد همگی در بندرعباس حضور دارند و اگر ورزشكاری غرق می‌شد، تكلیف از من ساقط شده و مسئولیت با مسئولان فدراسیون است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912130332

نظرات()

Powered by WebGozar