تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - چند مربی خارجی جایگزین بیش از 100 مربی داخلی؟
شنبه 20 فروردین 1390

چند مربی خارجی جایگزین بیش از 100 مربی داخلی؟

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

امیرحسین آیت اللهی ریاست فدراسیون شنا همواره لیست بلند بالایی از مربیان خارجی را به خبرگزاری ها ارائه می دهد که در آن ادعا شده این مربیان در داخل کشور مشغول به کار هستند. اما حقیقت آن است آیت اللهی باعث خروج بسیاری از مربیان حرفه ای و با سابقه از شنا، شیرجه و واترپلوی کشور شده است و چاره ای جز استفاده از مربیان خارجی ندارد. در عین حال آیت اللهی در جذب مربیان موفق خارجی نیز موفق نبوده است. ریاست فدراسیون همواره ادعا کرده که حداقل 18 مربی خارجی در کشور مشغول به فعالیت هستند، اما حقیقت این است که او مربیانی که تنها یک بازدید از تمرین تیمهای ایرانی داشته اند را نیز جزو مربیان خارجی به حساب می آورد و همواره در مصاحبه های خود از تعداد زیادی مربی خارجی نام می برد، اما واقعیت این است که از زمان حضورر آیت اللهی در پست ریاست فدراسیون، به طور متوسط بیشتر از 6 تا 9 مربی خارجی در کل شنا، شیرجه و واترپلوی کشور فعالیت نداشته اند. این در شرایطی است که تعداد مربیان داخلی که پس از حضور آیت اللهی مجبور به کناره گیری از شنا، شیرجه و واترپلوی حرفه ای شدند بیش از 100 نفر می باشند و در حقیقت این 6 تا 9 مربی خارجی باید جایگزین بیش از 100 مربی داخلی شوند.
یکی از این مربیان پتروکوترویچ می باشد که همواره در آمار فدراسیون قرار داشته است اما تا به حال برنامه تمرینی را توسط پست الکترونیک برای شناگران ارسال می کرده است. با وجود آن که آیت اللهی، پتروکوترویچ را همواره در لیست مربیان داخل کشور قرار می داده است، طی مصاحبه ای با فارس قول داده است که پتروکوترویچ را پس از المپیک 2012 لندن به ایران خواهد اورد.
متن مصاحبه آیت اللهی با فارس را در ادامه مطلب بخوانید. 
به گزارش خبرگزاری فارس، پتروكوترویچ كه از سال گذشته به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنای ایران برنامه‌های تمرینی شناگران را از راه دور زیر نظر دارد به زودی برای بررسی وضعیت تیم ملی وارد تهران خواهد شد. 
وی چند سالی است كه به واسطه اعزام تیم ملی به اردوهای تداركاتی كرواسی با وضعیت شنا و ملی‌پوشان این رشته آشنا است و همچنان به همكاری خود با عناوین مختلف با فدراسیون شنای ایران ادامه می‌دهد. 
امیر حسین آیت‌اللهی رئیس فدراسیون شنا در خصوص وضعیت همكاری سرمربی تیم ملی كرواسی با تیم ملی شنای ایران به فارس گفت: فعلا به عنوان مدیر و مشاور فنی تیم با ما همكاری خواهد داشت و به زودی نیز دستیاران ایرانی خود را در سفر به ایران معرفی می‌كند. 
وی افزود: با توجه به این كه وی تا المپیك لندن با تیم ملی كرواسی قرارداد دارد نمی‌تواند به طور تمام وقت هدایت تیم ملی را بر عهده داشته باشد ؛اما پس از پایان بازی‌های 2012 به عنوان سرمربی با ما قرارداد امضا خواهد كرد. 

نظرات()

Powered by WebGozar