تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - فدراسیون آیت اللهی در سال89
شنبه 20 فروردین 1390

فدراسیون آیت اللهی در سال89

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

فدراسیون آیت اللهی در سال 89

فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو که تمام تصمیمات آن را امیرحسین آیت اللهی ریاست فدراسیون شخصا می گیرد، سال 90 را با انتشار عملکر کاری فدراسیون خود در سال 89 در حالی آغاز کرد که دراین سال وعده های زیادی داده بود که بسیاری از آنها عملی نشدند. پتروكوترویچ طی یک سال گذشته به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنای ایران معرفی شده است اما هیچ گاه در تمرینات تیم ملی حضور نداشته و  برنامه تمرینی خد را توسط ایمیل ارسال میکرده است.

سال 1389 یکی از تلخ ترین سالها برای شنا، شیرجه و واترپلوی کشور بود. در این سال مدیری بی تخصص در راس فدراسیون قرار داشت که موجب گشت دهها تن از متخصصان رشته های آبی کشور، فعالیت های حرفه ای خود را به خاطر حضور وی به حالت تعلیق در آورند.

لیگ واترپلو شرایط سختی را در این سال پشت سر گذاشت. در حالی که پیش از این حامیان مالی خصوصی و عمومی از تیم های حاضر در این لیگ حمایت مالی می کردند، با تغییر ریاست فدراسیون، تیم ها با تنفس مصنوعی به حیات خود ادامه دادند، یعنی به جای آن که حامی مالی از آنها حمایت کند با نام و بودجه هیات شنای استان خود در لیگ حاضر شدند. همین مساله موجب گشت بسیاری از تیم ها به علت همین مشکلات مالی از ادامه حضور در لیگ صرف نظر کنند. در حالی که تیمهای شرکت کننده در لیگ واترپلو شرایط مالی سختی را پشت سر می گذاشتند، رئیس جدید فدراسیون تصمیم گرفت با وضع قوانین جدید، جریمه های مالی مختلفی را بر تیمهای حاضر در لیگ واترپلو تحمیل کند تا از این طریق بتواند برای فدراسیون درامدزایی کرده باشد. اما همین نوع تصمیمات موجب شد تا با افزایش فشار مالی بر تیم ها، نه تنها حق الزحمه ای به ورزشکاران حاضر در لیگ پرداخت نشود، بلکه تیمها هزینه ایاب و ذهاب خود را نیز نداشته باشند، تا چه برسد به پرداخت هزینه های تحمیلی از طرف فدراسیون.

لیگ شنای کشور سال 89 را در حالی سپری کرد که در پایین ترین سطح در تاریخ خود را سپری می کرد. تعداد رکوردهای شکسته شده لیگ شنای آقایان در طول یک فصل برگزاری از تعداد انگشتان یک دست هم تجاوز نکرد. در حالی که 15 تیم حرفه ای در لیگ شنای آقایان در سال پیش حضور داشتند، در این دوره از برگزاری لیگ تنها 7 تیم حضور داشتند. عمده حامیان ملی تیمهای حاضر در لیگ را هیات استانها تشکیل می دادند از وضعیت مالی مناسبی ندارند و موجب کاهش کیفیت لیگ می شوند.

در سال 89 شیرجه کشور شرایط سختی را پشت سر گذاشت، سوء روابطی که بین آیت اللهی و یکی از مربیان شیرجه کشور برقرار شد موجب گشت در تیم شیرجه، حاشیه ها بر متن غلبه کنند. آیت اللهی در بازی های آسیایی گوانگجو، پشت مایو شیرجه روی تیم ملی، نقشه خلیج فارس را قرار داد، این اقدام او با واکنش های تندی روبرو شد.

پس از آن که فرشته عدل با اطلاع از مفاسد آیت اللهی از ریاست کمیته بانوان فدراسیون استعفا کرد، شنای بانوان بلاتکلیف ماند.

امیرحسین آیت اللهی ریاست فدراسیون شنا، سال 89 را با نسب بیلبوردهای تبلیغاتی گران قیمت در سطح کشور شروع کرد. او در طول سال 89 پیامک های بیشماری را با هزینه فدراسیون به خبرگزاری ها، و ارباب رسانه ارسال کرد و در عوض حتی حقوق ورزشکاران تیم های ملی را هم نداد. اکنون پس از گذشت بیش از یک سال از تکیه آیت اللهی بر صندلی ریاست فدراسیون، رسانه ها بیش از پیش با مفاسد او آشنا شده اند و اخبار مربوط به فدراسیون شنا را با دقت بیشتری منتشر می کنند.

 در حالی که در سال 89 مدارک زیادی از مفاسد اقتصادی و اخلاقی آیت اللهی در رسانه ها منتشر شد، شنیده ها حاکی از آن است که مدارک بیشتری از مفاسد اخلاقی ریاست فدراسیون در رسانه ها منتشر خواهد شد. این مدارک بسیار تاثیرگذارتر از مدارک پیشین از مفاسد آیت اللهی خواهند بود.


نظرات()

Powered by WebGozar