تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - زمینه تاریک آینده شنا
یکشنبه 21 فروردین 1390

زمینه تاریک آینده شنا

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

تابناک شنا شیرجه واترپلو 

در حالی كه سازمان تربیت بدنی سیاست های خود را بر توسعه و گسترش رشته های ورزشی قرار داده اما با ایجاد فدراسیونی به نام انجمن های ورزشی خیال خود را از بابت حاشیه های احتمالی راحت كرده و رشته های جدید را به زیر مجموعه این فدراسیون اضافه می كند.
به گزارش سرویس ورزشی تابناک ، در ابتكاری جالب و در روزهای پایانی سال گذشته فدراسیون راگبی و كریكت كه به نظر می رسید رییس این فدراسیون پایگاه محكمی در نزد اهالی سازمان دارد منحل شد و رشته های آن به فدراسیون انجمن ها نقل مكان كرد.
ممكن است فدراسیون شنا دچار جراحی شود و رشته های آن در قالب انجمن به سرنوشت فدراسیون قبلی دچار شود.
در استدلالی كه تعدادی از كارشناسان شنا ، شیرجه و واتر پلو برای این منظور ارائه كرده اند آمده است كه این رشته های ورزشی در سال های اخیر با افت مواجه شده ضمن اینكه رییس جوان این فدراسیون نیز با دور كردن برخی اهالی فن و پیشكسوتان از اطراف فدراسیون زمینه تاریكی را برای چنین رشته های ورزشی فراهم كرده است.
با اینكار یعنی انتقال سه رشته مفرح و زیبای آبی كه هر كدام دارای تشكیلاتی جداگانه خواهند بود به انجمن های ورزشی پیشكسوتان و اهالی كاردان هر رشته و انجمن دوباره گرد این رشته ها جمع خواهند شد و در همین حال هر رشته با استقلال عمل بیشتری در مسیر آینده حركت خواهد كرد.
در حال حاضر رشته شیرجه تقریبا کم کار است ضمن اینكه اوضاع و احوال واترپلو هم كه كم كم در آسیا به جمع 4 تیم و 3 تیم برتر راه می یافت اكنون تعریفی ندارد كه كمیته ملی المپیك و سازمان تربیت بدنی از اعزام آن به گوانگژو خودداری كردند..
در همین حال گفته می شود با بسیاری از سفرهای برون مرزی شنا شیرجه و واترپلو در سالجاری مخالفت شده  و در همین حال احتمال دارد استخر بزرگ و مجهزی كه به زودی تحت مدیریت جداگانه ایی قرار خواهد گرفت تا با نظارت مدیر ورزشگاه شهید شیرودی این استخر اداره شود.
تعدادی از پیشكسوتان شنا گزارشی را به سازمان تربیت بدنی ارائه كرده اند و در آن به هیچ و پوچ بودن مدارس و پایگاه های شنا اشاره كرده اند كه رییس فدراسیون شنا در زمان سرپرستی خود مانور تبلیغاتی زیادی روی تاسیس این مدارس می داد و بعد از انتخابات عملا همه آن مدارس و پایگاه ها تعطیل و به فراموشی سپرده شده است.
با همه این موارد منتقدان و مخالفان رییس فدراسیون شنا با استدلال های خود برای علی سعیدلو كارنامه رییس جوان فدراسیون شنا را به خوبی تشریح كرده اند و به وی رسانده اند كه او همواره از شخصیت و نام دكتر سعیدلو استفاده می كند و خود را دوست و رفیق صمیمی رییس سازمان تربیت بدنی معرفی می كند تا بر كم كاری هایش سرپوش بگذارد اما پیشکسوتان ورزش شنا با روشنگری و ارسال ادله های مستند به ریاست سازمان تمامی نقاط تاریک ورزش شنا و شیرجه و واترپلو را روشن کرده اند.
از طرفی در کنار رشته فوق که مشکلات عدیده ایی را در این یکسال و اندی به وجود آورده و موجبات پسرفت کمی و کیفی شنا را در همه زمینه ها فراهم کرده و نیروهای کاردان و کاربلد را از این مجموعه جدا کرده است هستند فدراسیون های دیگری که دستگاه ورزش را به این مهم رسانده  که آنها نیز قابلیت شان در حد و اندازه انجمن می باشد و باید زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی قرار گیرند.
اسکیت، بیماری های خاص،گلف، بولینگ و بیلیارد-آمادگی جسمانی  در کنار شنا- شیرجه و واترپلو در سونامی دوم دستگاه ورزش تبدیل به انجمن خواهند شد و این سونامی در هر حالتی که وزارت ورزش یا سازمان تربیت بدنی باشد انجام خواهد گرفت.
http://www.tabnak.ir/fa/news/156995/برخی-فدراسیون-های-ورزشی-منحل-می-شوند

نظرات()

Powered by WebGozar