تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - كشورهای سطح دوم واترپلوی هر قاره اجازه حضور در كاپ توسعه فینا را دارند
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390

كشورهای سطح دوم واترپلوی هر قاره اجازه حضور در كاپ توسعه فینا را دارند

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

خبرگزاری فارس: عضو سابق تیم ملی واترپلو گفت: تیم‌های رده دوم قاره‌ها به غیر از اروپا، حق شركت در كاپ توسعه فینا را دارند.
علی‌اكبر شیرجیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به رقابت‌های كاپ توسعه واترپلوی فینا عنوان كرد: فدراسیون جهانی شنا در بخش واترپلو با برگزاری كاپ توسعه فینا قصد دارد شرایط رقابت را برای تیم‌هایی كه توان حضور در رقابت‌های سطح اول جهان را ندارند فراهم كند، به این منظور كاپ توسعه واترپلو از 3 سال گذشته راه اندازی شده و ایران امسال دومین حضور خود را در عربستان تجربه كرد.
وی افزود: فدراسیون شنا ترجیح داد در این دوره از بازیكنان جوانی كه شاید نخستین حضور بین‌المللی خود را تجربه می‌كردند برای اعزام به عربستان استفاده كند. این در حالی بود كه در این تركیب از تعدادی ورزشكار با تجربه هم بهره‌مند بود.
شیرجیان گفت: میدان دادن به جوانان با ارزش است، اما نباید شرایط طوری پیش برود كه این بازیكنان نیز چند سال بعد به همان دلایلی كه امروز باعث شده است بازیكنان رده بزرگسال ما با وجود دعوت شدن به اردوی تیم ملی عطای پیراهن تیم ملی را به لقای آن می‌بخشند و انگیزه‌ای برای شركت در تمرینات مستمر ندارند، از حضور در تمرینات صرف نظر نكنند.
شیرجیان گفت: نمی‌توان مشكلات و دغدغه‌های زندگی را نادیده گرفت، شاید امروز این بازیكنان حتی حاضر هستند با صرف هزینه و زمان، خود را به تیم ملی برسانند، اما 3 یا 4 سال آینده‌ نیز با همین انگیزه حضور خواهند داشت.
بازیكن سابق تیم ملی عنوان كرد: همین بازیكنان رده سنی 17 و 19 سال حداقل 8 یا 9 سال است كه به عنوان شناگر و یا بازیكن واترپلو در حال تمرین كردن هستند و امروز به این مرحله رسیده اند، پس برای تداوم حضور آنها و سایر بازیكنان رده‌های بالاتر كه زمان و هزینه بیشتری نیز برای آنها صرف شده است، باید تدابیری از سوی مسئولان رده بالای ورزشی كشور اندیشیده شود، چرا كه برای توسعه و حفظ داشته‌ها نهاد فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند موثر باشد.
وی در خصوص باخت ایران مقابل عربستان گفت: به هر حال همانطور كه سیر نزولی ما در چند سال گذشته شكل گرفته است سیر صعودی تیم‌هایی مثل كویت و عربستان نیز با برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری شكل گرفته است و امروز آنها توانسته‌اند فاصله خود را با ما كم كنند.
تیم ملی واترپلوی ایران با كسب نتیجه دومی مسابقات كاپ توسعه فینا در عربستان را به پایان برد.

نظرات()

Powered by WebGozar