تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - آیت‌اللهی‌: عکس مرادی را با لباس راه راه زندان می‌گذارم روی سایت فدراسیون
دوشنبه 2 خرداد 1390

آیت‌اللهی‌: عکس مرادی را با لباس راه راه زندان می‌گذارم روی سایت فدراسیون

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

آیت اللهی فدراسیون شنا
خبرآنلاین: رئیس فعلی فدراسیون شنا، رئیس سابق این فدراسیون را تهدید می‌کند که او را به زندان خواهد انداخت.

فرهاد عشوندی: حرف‌های وحید مرادی رئیس سابق فدراسیون شنا در مورد امیرحسین آیت‌اللهی رئیس فعلی این فدراسیون، آیت‌اللهی را حسابی عصبانی کرده. رئیس فعلی شنا در گفت‌وگو با خبرآنلاین حرف‌های تندی می‌زند که می‌داند برایش بار حقوقی دارد اما می‌گوید این حرف‌ها را می‌زند تا مرادی از او شکایت کند. آیت‌اللهی همچنین مرادی را تهدید می‌کند که اگر تا 48 ساعت دیگر مدارک اتهاماتی که زده را رو نکند، از او شکایت خواهد کرد.

*می خواستید درباره حرف های وحید مرادی حرف بزنید. ما آماده انتقال حرف های تان هستیم. البته به شرطی که به کسی توهین نکنید.

من می خو.اهم حرف هایم را بزنم و از شما می خواهم که عین حرف هایم را بزنید. تازه اگر اتهامات این آقا را هم بنویسید ، از شما شکایت می کنم.

قطعا اگر حرفی از آیت اللهی چاپ شود ، حرف های وحید مرادی را هم در جوابش چاپ می کنیم. تهدید به شکایت هم بهانه خوبی نیست. ما وظایف مان را بلدیم. اگر نکته ای دارید ، منتظر شنیدنش هستیم.

اول این را بگویم که آیت‌اللهی مثل شیر ایستاده و اجازه بازگشت ( ...)  را نمی‌دهد. یک سوالی مطرح شده مبنی بر این‌که حساب‌های فدراسیون شنا بسته شده یا نه. خب حساب‌های فدراسیون شنا بسته شده‌اند. چرا بسته شده؟ جواب این سوال را بدهید. ما مدارکی ارائه کرده‌ایم مبنی بر این‌که مسدود شدن حساب‌ها مربوط به مدیریت گذشته است. حراست و بازرسی سازمان تربیت بدنی هم این موضوع را تایید کرده‌اند. یک آقایی به نام وحید مرادی آمده مصاحبه‌ای کرده و گفته من تاسف می‌خورم به حال فدراسیون شنا و سازمان تربیت بدنی که پس از دو سال هنوز نتوانسته‌اند بدهی‌ها را بدهند. خب وقتی یک (...) سنگی را می‌اندازد داخل چاه، صد تا عاقل نمی‌توانند آن را دربیاورند. در تاریخ 01/12/89 به شماره 197669 سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای به سازمان تربیت بدنی تخلفات مالی و مشکلاتی را که در فدراسیون گذشته بوده اعلام کرده و بر اساس همین سازمان تربیت بدنی از وحید مرادی شکایت کرده.

*سازمان تربیت بدنی از وحید مرادی شکایت کرده؟

بله. چطور ایشان امروز برای سازمان تربیت بدنی تاسف می‌خورد؟ می‌خواهید سازمان تربیت بدنی را برای ایشان معرفی کنم؟ این همان سازمانی است که باعث شد این آقا از روستای بهار در همدان به تهران بیاید. با چه وضعیت مالی آمدی؟ و روزی که رفتی، همان روزی که حتی ال‌سی‌دی اتاقت در فدراسیون را هم زدی زیر بغلت و رفتی، چه وضع مالی داشتی؟ این همان سازمانی است که شما یکی از (...) روسای فدراسیون‌ها بودی برای روسای آن. هیچ کس یادش نرفته برخورد شما را. در دوره آقای هاشمی‌طبا ریش بلند، در دوره آقای خاتمی یقه باز و ریش تراشیده، در دوره آقای احمدی‌نژاد با چفیه، در خارج از کشور هم که عکس‌های شما با شلوارک همه جا هست.

قطعا وحید مرادی هم باید به این اتهامات پاسخ بدهد و ما این فرصت را برایش قائل می شویم.

صبر کن تمام نشده. این همان سازمانی است که شما فرزند رئیسش را با التماس آوردی عضو هیات رئیسه فدراسیون کردی. چه کسانی عضو هیات رئیسه فدراسیون بودند؟ چطور این سازمانی که شما به واسطه آن از مارکوپولو و ابن بطوطه بیشتر سفر خارجی رفتید آن موقع خوب بود و الان باید برایش تاسف خورد؟

شما از بیت‌المال صحبت نکن. شما بیا بگو خانم مژگان قربانی، همسرتان چه تخصصی داشت که عضو کمیته فنی آسیا بود؟ شما بگو ناهارهای فدراسیون شنا از کدام رستوران می‌آمد. شما بگو درآمدهای استرخ (استخر) کشوری کجا رفت؟ شما بگو قضیه خیابان ایرانشهر چیست. چرا آن موقع که بلیت فرست کلاس می‌گرفتی هر هفته با خرج فدراسیون می‌رفتی دوبی یاد بیت‌المال نبودی؟ چرا آن روزهایی که بلیت تهران - دوبی، دوبی - رم، رم - لندن، لندن - آدلاید می‌گرفتی به فکر فدراسیون نبودی؟ روزی که ورزشکار ایران به آلمان پناهنده شد، شما فردا صبحش عازم آمریکا بودید. ایشان گفته‌اند من 150 میلیون از یک نفر گرفته‌ام، 100 میلیون از یک نفر دیگر. اگر تا 48 ساعت دیگر مدارکش را در مورد حرف‌هایی که زده رو نکند من از ایشان شکایت می‌کنم و او را می‌اندازم زندان. شما چرا نمی‌خواهی قبول کنی منفورترین فرد ورزش این کشور هستی؟

*منفورترین؟

بله. این آقا توضیح بدهد چرا در انتخابات دبیرکلی کمیته ملی المپیک فقط یک رای آورد. آن هم خودش به خودش رای داده.

*خیلی از حرف های تان برای انتشار بار حقوقی دارد و ما نمی توانیم چاپ شان کنیم.

من می‌خواهم بار حقوقی داشته باشد و این آقا برود از من شکایت کند. من مثل شیر ایستاده‌ام و اجازه ورود (...) به شنا را نمی‌دهم. در مورد ایشان هم باید بگویم مدارک حرف‌هایش را رو کند و اگر مدرکی نداشته باشد من از او شکایت می‌کنم.

*شما می گویید از آقای حسین مجیدی 100 میلیون نگرفته‌ای؟

ایشان ثابت بکنند که بنده این پول‌ها را گرفته‌ام. مدارکشان را رو کنند. ضمنا ایشان گفته‌اند من 8 کیلو زعفران خریده‌ام، مدارکشان را بدهند. هشت کیلو زعفران 13 میلیون نمی‌شود. ما چطوری 13 میلیون بدهکاریم اگر از پول بیت‌المال داده‌ایم؟ ایشان جواب بدهند و بگویند که در طول 26 سالی که رئیس فدراسیون شنا بودند چه گلی به سر شنا زدند؟ من 20 ماه است مدیر ورزش هستم. او که نسبت به من دشمن‌ترین آدم روی زمین است، نتوانسته هیچ مدرکی رو کند. فقط می‌گوید، می‌گویند فلان است و می‌گویند چنان است. من اینجا اعلام می‌کنم هر کس در سراسر عالم از من یک قران طلب دارد، آقای مرادی از نظر من وکیلش است. اما خدا نکند ما دهان مان را باز کنیم. خدا نکند ما مدارکمان را رو کنیم. او حرف‌هایش را ثابت کند. اگر مدارکش را نیاورد، می‌اندازمش زندان و وقتی پشت میله‌های زندان با لباس راه راه بود، عکسش را می‌اندازم روی سایت فدراسیون.

*شما می‌گویید آقای مرادی در استخر کشوری فلان کار را کرده و یک سری اتهام به ایشان زدید که می‌گویید مدارکش را هم دارید. اگر حرف‌هایتان درست است، آقای مرادی چطوری زندانی نیست و آزاد است؟

کار قضایی زمان می‌برد.

*ولی شما اتهاماتی می‌زنید که باید بلافاصله این آدم را دستگیر کنند. مگر می شود این همه تخلف کرد و آزاد بود؟

در تاریخ 01/12/89 این نامه به سازمان زده شده و سازمان هم از ایشان شکایت کرده و می‌توانید این سوال را از مسئولان سازمان بپرسید.

*شما برای این حرف‌هایی که زدید مدرک دارید؟

مدارکش جلوی من است.

*یعنی ایشان در هزینه‌های استخر کشوری...

مالیات‌ها کم شده و واریز نشده، آیین‌نامه‌های مالیاتی رعایت نشده، سفرهای برون مرزی بدون مجوز بوده. من الان از رو برایتان می‌خوانم. برخلاف مواد 2، 7، 20 و 21 آیین‌نامه مالیاتی و معاملاتی، بدون رعایت صلاح، یک دستگاه خودرو سواری خریداری شده. فروش یک دستگاه خودرو زانتیا از سوی فدراسیون به فدراسیون. صرف هزینه مبلغ 68 میلیون و 166 هزار و 500 تومان بدون اخذ مجوز شورای برون مرزی توسط رئیس فدراسیون برای سفرهای خارجی  و یک سری مسائل دیگر.

*تیم واترپلو ایران در کاپ جهانی کشورهای شد؟

بله.

*چطور بود که اطلاع‌رسانی شما تا فینال خیلی خوب بود ولی بعد که تیم دوم شد دیگر مثل قبل اطلاع‌رسانی نکردید. دومی مقام بدی است که این کار را کردید؟

این نظر شماست.

*این مسابقات در چه سطحی بود؟

از فینا بپرسید. من به این سوال جواب نمی‌دهم.

چرا هیچ جا نگفتید که این مسابقات برای کشورهای در حال توسعه است نه کاپ جهانی فینا؟

ما روی سایت مان یک بار نوشتیم در چه مسابقاتی شرکت می کنیم . هر روز که نمی توانیم این گفته مان را تکرار کنیم. بله در عنوان مسابقات آمده مسابقات کشورهای در حال توسعه. حالا چه فرقی دارد؟ ما دروغی نگفتیم.

*شما مدام می گفتید مسابقات کاپ جهانی. این حرف بار معنایی دیگری دارد؟

خب کاپ جهانی بود دیگر. کیفیت مسابقات معلوم است دیگر.

*الان وضعیت فدراسیون شنا چطور است؟

عالی. برنامه‌هایمان را مشخص کردیم و الان هم هر روز جلساتی با روسای هیات‌ها می‌گذاریم.

*تا حالا شده در آمارهایی که به مردم می‌دهید دقت کرده باشید؟

نه. شما دقت کنید و اشتباهات آن را به مردم بگویید.

*شما وقتی در یک مسابقاتی شرکت می‌کنید، مثلا می‌گویید ما در کاپ فینا شرکت کرده‌ایم. کاپ فینا یعنی کاپی که فدراسیون جهانی شنا برگزار می‌کند. یعنی ما در کلاس A جهانی شرکت می‌کنیم؟

نه ما این را نمی‌گوییم.

*خب چرا نمی‌گویید سطح مسابقات چیست؟ چرا می‌گویید کاپ فینا که اگر کسی نداند، فکر کند در مسابقاتی با کلاس A جهانی شرکت می‌کنیم؟

این تصور شماست. در خود آن مسابقات هم نوشته کاپ فینا. ما هم در این مسابقات شرکت کردیم. این مسابقات برای کشورهایی است که در حال رشد هستند. حالا شما اسمش را هرچه می‌خواهید بگذارید.

*ما الان یک مدال آسیایی گرفتیم در آب‌های آزاد. این در چه سطحی است؟

مسابقات قهرمانی آسیایی مردان آب‌های آزاد. می‌توانید استعلام کنید از فینا.

*یکی از انتقاداتی که از شما می‌کنند این است که می‌گویند به آمارهایی که می‌دهی نمی‌شود استناد کرد.

ما آمارمان روی سایت فدراسیون است. می‌توانید مراجعه کنید و اگر خلافش ثابت شد به اذهان عمومی اعلام کنید.

http://www.khabaronline.ir/news-151848.aspx

نظرات()

Powered by WebGozar