تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - آیت‌اللهی در پاسخ به اظهارات مرادی: اگر می‌خواهید زندانی نشوید 48 ساعت فرصت دارید!
دوشنبه 2 خرداد 1390

آیت‌اللهی در پاسخ به اظهارات مرادی: اگر می‌خواهید زندانی نشوید 48 ساعت فرصت دارید!

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

فدراسیون شنا

ماجرای مسدود شدن حساب فدراسیون شنا موجب شد تا ابهام‌ها و اتهام‌های مالی مختلفی از سوی رئیس فدراسیون شنا و همتای قبلی‌اش مطرح شود.

امیرحسین‌آیت‌اللهی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در پاسخ به گفته‌های وحید مرادی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موارد متعددی از تخلفات مدیریتی در زمان ریاست قبلی فدراسیون شنا را مطرح كرد و گفت: متاسفم برای كسانی كه از ورزش كشور بیرون انداخته شده‌اند اما هنوز هم دست و پا می‌زنند. نمی‌خواستم جواب چنین فردی را بدهم اما مجبورم برای دفاع از كیان فدراسیون شنا مطالبی را بیان كنم.

‌آیت‌اللهی افزود: به علت شكایت طلبكاران شركتی كه در گذشته تشكیل شده حساب فدراسیون شنا مسدود شد. مشكل این شركت در گذشته بوجودآمده و باید خیلی زودتر به این مساله رسیدگی می‌شد. از من پرسیده شد كه حساب فدراسیون شنا چرا بسته شده؟ گفتم برای شركتی كه در گذشته بوده و حراست فدراسیون شنا هم این موضوع را تایید كرد. اما مردی كه بزرگترین ضربه را به شنای ایران بعد از انقلاب زد و مردی كه بیشترین منفعت را از شنای ایران برد و امروز به خاطر عملكرد غلط اش خانه نشین است و در هیچ یك از مراجع ورزش كشور جایی ندارد و حتی سازمان تربیت بدنی آن را به داخل اداره راه نمی‌دهد دنبال بهانه‌ای است تا فقط صحبت كند. من نمی‌خواستم دهن به دهن فردی كنم كه آن را ظالم‌ترین فرد به تاریخ ورزش این مملكت می‌دانستم. اما مجبورم جواب او را بدهم.

رئیس فدراسیون شنا با اشاره به اتهام‌های مرادی، تاكید كرد: به عنوان شخص حقیقی و هم به عنوان رئیس فدراسیون از او شكایت می‌كنم و مدارك گفته‌هایم را بر روی سایت فدراسیون می‌گذارم. باید بگویم آقای مرادی! سالها رئیس فدراسیون بودی و همه كاره فدراسیون بودی و با هر كاری خودت را در مسند ریاست حفظ می‌كردی. یادمان نمی‌رود روزی را كه رئیس فدراسیون، دكتر رضایی برنا را كاندیدا كردی و بلایی را بر سر او آوردی كه او رای نیاورد، چرا آن روز به حال سازمان تاسف نخوردی، این همان سازمانی است شما فرزند رئیسش را با منت آوردی و عضو هیات رئیسه كردی چرا آن روز تاسف نخوردی؟ به واسطه همان سازمان شما سالیان دراز در عرصه بین المللی بودید و باعث آبرو بردن ورزش شنای كشور شدید و به چه فضاحتی از دبیر كلی كنفدراسیون شنای آسیا اخراج شدید. حالا ما باید تاسف بخوریم به حال شما.

وی ادامه داد: شما در زمان هاشمی طبا به توصیه چه كسی رئیس فدراسیون شدید و چه مشكلاتی را برای خانواده شنای ایران بوجود آوردید؟ می‌گویی تاجیك نمی‌داند راجع به چه صحبت می‌كند؟ بله، آقای مرادی! با ادبیات شما هیچ كس نمی‌داند راجع به چه چیزی صحبت می‌كند، كما این كه در زمان ریاست شما ورزشكار نمی‌فهمید، مربی نمی‌فهمید، پیشكسوت نمی‌فهمید و روزنامه نگار هم نمی‌فهمید و فقط شخص وحید مرادی می‌فهمید. چرا این قدر برآشفته می‌شوی وقتی حقیقت را می‌شنوی. قبول كن برادر من دوران نامردی به سر رسیده است. دوران تزویر به سر رسیده است شخصی امروز رئیس فدراسیون شنا است كه شما از او به عنوان آقا پسر نام می‌بری. همین آقاپسر شما را از اریكه قدرت به زیر كشید، این آقا پسر شنای افتضاحی كه به او تحویل داده بودی را به بالاترین حد ممكن رساند و مطمئن باش این آقا پسر از هیچ چیز نمی‌ترسد و جلوی شما خواهد ایستاد.

آیت‌اللهی با اشاره به بدهی‌های مالی فدراسیون یادآور شد: مشكلاتی كه شما آقای مرادی بعد از ‌٢٦ سال بوجود آوردید ‌٢٦٠ سال طول می‌كشد تا درست شود. سازمان بازرسی كل كشور در گزارشی در تاریخ ‌١/١٢/٨٩ به شماره ‌١٩٧٦٦٩ به دكتر سعید‌لو بیش از ‌٩٠ مورد تخلف محرز مالی شما را عنوان كرد و من همه این اسناد را روی سایت فدراسیون می‌گذارم كه همه بدانند كه آیت‌اللهی چقدر مظلوم واقع شد و شما از عملكردتان دفاع می‌كنید. فدراسیونی كه شما به من تحویل دادی هیچ گونه نظام مالی نداشت زیرا فدراسیونی بود كه شما صرفاً در جهت منافع خود اداره‌اش می‌كردید. استخر شهید كشوری شما برحسب گزارش سازمان بازرسی كل كشور هیچ گونه نظام درآمد مالی نداشته است.

وی درباره بخش دیگری از گفته‌های رئیس سابق فدراسیون شنا گفت: شما گفتی كه آیت اللهی از شخصی ‌١٥٠ میلیون تومان گرفته، این اشخاص همان‌هایی هستند كه شما ‌١٦ سال از فدراسیون بیرونشان كرده بودی. چطور امروز برای تو عزیز شدند؟ شما موظفی تا ‌٤٨ ساعت آینده مدارك گفته‌هایت را منتشر كنی، وگرنه صبح شنبه از شما شكایت می‌كنم. مطمئن باش شما را برای این حرف‌ها به زندان می‌اندازم. تو گفتی از پول بیت المال زعفران خریدم، مداركت را باید رو كنی. همین جا اعلام می‌كنم كه هر كس در سراسر دنیا ریالی از آیت‌اللهی طلب دارد مدیون است كه به تمام رسانه ها عنوان نكند، فرض محال كه من به یك نفر بدهكار باشم، بهتر از این است كه مثل شما به بیت المال بدهكار باشم. هنوز اسناد سفر‌های شما با هواپیماهای فرست كلاس موجود است. شما به چه حقی هر هفته با هواپیمایی امارات به دبی می‌رفتید پرواز‌های شما به دبی و لندن و رم و آدلاید به چه عنوان بود؟ درزمانی كه فدراسیون جهانی برای شما هتل می‌گرفت شما شخصاً به هتل كاوالیری می‌رفتید. شما پاسخ بده كه چرا حساب فدراسیون شنا مسدود است؟

رئیس فدراسیون شنا ادامه داد: آقای مرادی! شما به چه حقی از بهترین رستوران‌های تهران برای خودت و همكارانت ناهار می‌گرفتی؟ قضیه خانم یاس مرادی چیست كه از طرف فدراسیون نامه زدید كه می‌خواهد به انگلیس برود برای تقویت زبان انگلیسی ؟ مژگان قربانی همسر شما با كدام تجربه و سابقه از طرف شما به عنوان داور معرفی شد، آیا این فرد داوری بلد بود، آیا این فرد اصلاً شنا بلد بود كه عضو كمیته سینكرونایز بود؟ پولی كه بابت لیگ جهانی به حساب فدراسیون واریز می‌كردند و هر سال مبلغ ‌١٥ هزار دلار آن را به شما می‌دادند چه می‌كردید؟ درآمدهای استخر كشوری كجا می‌رفت؟ چرا مالیات‌ را از حساب فدراسیون كم می‌كردید ولی آن را به حساب دولت واریز نمی‌كردید؟ چرا استخر شیرودی را از دست دادی ولی استخر كشوری را دو دستی چسبیدی؟ چه كسانی سرپرست تیم شما بودند؟ روزی كه در آلمان ورزشكار ایران پناهنده شد و گم شد چرا فردا صبح عازم امریكا شدید؟

وی افزود: من تا پنجاه سال آینده هم نمی‌توانم بدهی‌های شما را بدهم. بدهی‌هایی كه هیچ سندی ندارد و سازمان بازرسی كل كشور فدراسیون را از پرداخت آن منع كرده است. امروز من ننگ دارم كه بر مسند ریاست فدراسیون شنا نشسته‌ام و ننگ دارم در عرصه بین المللی جایگاهی دارم كه تا پیش از این وحید مرادی بر مسند امور بوده است.


نظرات()

Powered by WebGozar