تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - خانه تكانی مدیریتی در فدراسیون‌ آقای 420!
شنبه 5 شهریور 1390

خانه تكانی مدیریتی در فدراسیون‌ آقای 420!

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

 زمان به سرعت می‌گذرد و البته برای این روزهای ورزش ایران، زودتر از همیشه. در شرایطی كه تعلل بیش از حد در ابقا و یا عدم انجام تغییرات در برخی فدراسیون‌های ورزشی را تهدیدی بزرگ برای وزارت تازه تاسیس ورزش و جوانان قلمداد كرده بودیم، خبرهای دریافتی حاكی از شروع موج تغییرات در هفته جاری خواهد بود و در این بین، فدراسیون شنا در راس گمانه‌زنی‌ها قرار دارد.
امیرحسین‌ آیت‌اللهی، رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در شرایطی دو سال قبل رسما جانشین وحید مرادی شد كه جواد پذیرفته، نادر غفوری و علیرضا رحیمی سه نامزد دیگر ریاست این فدراسیون، پیش از برگزاری این مجمع در نامه‌ای اعتراض‌آمیز انصراف خود را از حضور در این انتخابات اعلام كرده بودند. از طرفی، محسن رضوانی و مجید مشتاق عشق به عنوان دو نامزد دیگر،از كارمندان سازمان تربیت بدنی بودند كه با نظر سازمان تربیت‌بدنی در انتخابات شركت نكردند. جالب اینجاست آیت‌اللهی در مصاحبه‌ای با یك خبرگزاری ادعا كرد دلیل عدم حضور كاندیداها در مجمع، ترس آنها بوده است!
به این ترتیب مجمع انتخابات ریاست فدراسیون شنا در حالی برگزار شد كه آیت‌اللهی به عنوان گزینه‌ای كه از وی به عنوان نور چشمی سعیدلو نام برده می‌شد، در رقابت با خودش! و به عنوان تنها كاندیدا، توانست رای اعضاء مجمع را از آن خود كند.
در تاریخ 15 تیر سال 89 و در شرایطی كه آیت‌اللهی به دلیل اعتراض به نحوه عملكرد وی، با استعفاهای مكرر اعضای كادر فنی و سایر مسوولان اجرایی فدراسیون در شرایط بغرنجی قرار گرفته بود، در گفتگو با خبرگزاری ایسنا شایعه استعفای خود را رد كرده و از حضور بر كرسی ریاست فدراسیون تا سال 1420! خبر می‌دهد.
به نظر می‌رسد اینك تاریخ یكبار دیگر در حال تكرار شدن است به نحوی كه چند خبرگزاری در هفته گذشته خبر از بركناری عنقریب آیت‌اللهی دادند، اما آیت‌اللهی این اخبار را شایعه دانست و اعلام كرد از مسوولان ذیربط چیزی در این مورد نشنیده است.
آت الله كه در جریان معرفی وزیر ورزش مدعی شده بود حت به حمید سجاد پغام داده برنامه مصوب داشته باشد و لاب کند، اما ان اتفاق نفتاد، در ادامه اعلام كرد: بارها گفته بودم بهترن فرد برا وزارت ورزش و جوانان سعدلو است. این موضع‌گیری آیت‌اللهی در شرایطی كه سعیدلو با مخالفت آشكار از تشكیل وزارت ورزش و جوانان عملا خود را مقابل 160 نماینده مردم در خانه ملت قرار داده بود، نمی‌توانست موضع‌گیری قابل قبول از جایگاه یك رییس فدراسیون به عنوان نماینده جامعه آماری آن رشته ورزشی باشد.
درگیری رسانه‌ای با وحید مرادی، رئیس سابق فدراسیون، استعفاهای مسوولان ارشد فدراسیون از جمله نایب رییس بانوان و شب‌انگیز دبیر تا سرمربی تیم ملی و مسوولان كمیته‌های مختلف و ... همگی مشتی نمونه خروار از اعتراض جامعه شنا، شیرجه و واترپلو به استراتژی مدیریتی آیت‌اللهی بود كه در اندك زمانی بدنه اجرایی و فنی فدراسیون را خالی از نفرات با سابقه و با تجربه سال‌ها فعالیت در این فدراسیون كرد.
اینك فدراسیونی كه در گوانگجو عملا موفقیتی دشت نكرده و نتوانست كرسی دبیركلی آسیا را نیز حفظ كند، دلخوش به جایگاهی در غرب آسیا، تغییر را بیخ گوش خود احساس می‌كند؛ تغییری كه برای تحقق احتمالی آن خیلی نیاز به گذشت زمان نخواهد بود.

نظرات()

منبع: روزنامه گل ،

Powered by WebGozar