تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - آقای عباسی! اینجا وزارت تعاون نیست كه وام بدهید
شنبه 5 شهریور 1390

آقای عباسی! اینجا وزارت تعاون نیست كه وام بدهید

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

امیرحسین آیت اللهی ریاست برکنار شده فدراسیون شنا

به گزارش فارس، اواخر هفته گذشته شایعاتی مبنی بر بركناری امیر حسین آیت اللهی منتشر شد و امروز (شنبه) دفتر حمید سجادی معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و امور جوانان رسما خبر بركناری وی را اعلام و جعفری را به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شنا معرفی كرد.

این در حالی بود كه هنوز ابلاغی به امیر حسین آیت اللهی نرسیده بود و وی را ساعتی قبل از ورود جعفری به فدراسیون، بیرون كردند.

آیت‌اللهی پس از ترك فدراسیون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عنوان كرد: در محل فدراسیون مشغول كار بودم كه گفتند فدراسیون را ترك كن و با برخورد بسیار زننده من را از محل كارم بیرون كردند.

وی افزود: این كار غیرقانونی است و من رئیس قانونی فدراسیون شنا هستم. كنفدراسیون غرب آسیا، فدراسیون جهانی و آسیایی مرا به عنوان رئیس شنای ایران می‌شناسد و تا آخرین لحظه از حق خود دفاع می‌كنم.

رئیس پیشین فدراسیون شنا گفت: بر اساس كدام قانون مرا بركنار كرده‌اند؟ با كدام دلیل فنی، سه ساعت قبل از شروع مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در ایران مرا از فدراسیون بیرون كردند و به تك تك بازیكنان نیز خبر دادند تا روحیه آنها تضعیف شود.

آیت‌اللهی تصریح كرد: هنوز اساسنامه وزارت ورزش و امور جوانان به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است. حال چگونه و بر اساس كدام اصل قانونی مرا از شغل خود بركنار می‌كنند؟ هیچ كس از وزارت ورزش با من تماسی نداشته و مرا به واسطه جریان انحرافی از پستم بركنار كردند. تمام كسانی كه در مدت حضورم در فدراسیون جلوی كارهای خلاف آنها را گرفته بودم، دست به دست هم دادند تا مرا از فدراسیون بیرون كنند.

آیت اللهی با اشاره به عدم شناخت وزیر ورزش از وضعیت كنونی این حوزه به فارس گفت: كسانی كه به عباسی خط می‌دهند با من به خاطر این كه حاضر نشدم باج بدهم مخالف هستند و امروز جای من را غصب كردند. با این شرایط باید فاتحه ورزش را خواند.

وی افزود: به وزیر ورزش بگویید این راهی كه شما می‌روید به تركستان است. من در نشست خبری خود كه به زودی برگزار خواهم كرد دست كسانی كه مرا بركنار كرده‌اند را رو خواهم كرد.

آیت اللهی گفت:  آقای عباسی! اینجا وزارت تعاون نیست كه بخواهید به مردم وام بدهید، این جا وزارت ورزش است. این كوچه سر می‌شكند دیوارش.

وی یادآور شد: من به كمیسیون اصل ۹۰ و نمایندگان مجلس شكایت خواهم كرد و در نامه‌ای سرگشاده حرف‌هایم را به رئیس جمهور ارائه خواهم زد. گناه من این بود كه به سجادی و تیمش باج ندادم. آقای وزیر، حتی یك دقیقه هم با من صحبت نكرد و با این وضعیت مرا از فدراسیون بیرون كردند، می‌خواهم بدانم آقای وزیر؛ اگر كسی با شما اینگونه برخورد كند چه می‌كنید؟

 رئیس سابق شنا گفت: من با كسی مخالفم كه نمایندگان مجلس با او مخالفت كردند. حال بیایند ببینند كه من اولین قربانی مبارزه با جریان انحرافی در ورزش هستم.

آیت‌اللهی در پایان گفت‌وگو با فارس در خصوص وضعیت كنفدراسیون آسیا خاطرنشان كرد: من در مكاتبات خود اتفاقات رخ داده را به شورای بین‌المللی المپیك، فدراسیون جهانی و كنفدراسیون آسیایی اعلام كرده و تا آخرین لحظه نیز در تمامی مجامع بین‌المللی از حقوق شنا دفاع خواهم كرد.

تکمیلی: این خبر را خبرگزاری فارس منتشر نمود اما پس از ساعتی از خبرهای این خبرگزاری حذف شد. اما پس از آنٰ رسانه های دیگر نیز این خبر را منتشر کردند.


نظرات()

منبع: فرهیختگان ،

Powered by WebGozar