تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - كاكل پسر ورزش بركنار شد/ عزل آیت اللهی ، اولین حكمی كه وزیر ورزش زد!
شنبه 5 شهریور 1390

كاكل پسر ورزش بركنار شد/ عزل آیت اللهی ، اولین حكمی كه وزیر ورزش زد!

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

وزیر ورزش اولین حكم رسمی خود را برای بركناری امیر حسین آیت اللهی صادر كرد.
به گزارش خبرآنلاین؛ پس از یك هفته كش و قوس ، سرانجام حكم بركناری آیت اللهی صادر و غلامرضا جعفری به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شنا منصوب شد. آیت اللهی كه دو سال قبل از سوی علی سعیدلو و با بركناری غیر محترمانه وحید مرادی به این كرسی رسیده بود ، علی رغم سن كم اما با استفاده از تاكتیك خبرسازی و استفاده بهینه از قدرت لابی داخلی و بین المللی توانسته بود به ركنی در سیستم مدیریتی علی سعیدلو بدل شود. او كه از همان ابتدا با ورودش به رشته شنا ، نتوانست با بزرگان این رشته تعامل برقرار كند و بسیاری از فعالان این رشته چون مجیدی ، حدیقی ، بیداریان و... را یك به یك از فدراسیون فراری داده بود با خیلی از معاونین سازمان ورزش هم ارتباط مناسبی نداشت . در راس مخالفان او می توان از حمید سجادی نام برد كه یكبار و پس از گفتن جمله ای نه چندان تند علیه آیت اللهی پس از پایان مجمع فدراسیون شنا كه در آن ، این رئیس جوان با 100 درصد آرا بر كرسی ریاست فدراسیون نشست ، از سوی سعیدلو به شدت مواخذه شد .

دیگر منتقد اساسی آیت اللهی ، محمد علی آبادی ،رئیس كمیته ملی المپیك بود. ماجرا از آنجا شروع شد كهآیت اللهی در مدت كم حضورش در ورزش توانست با اعضای شورای المپیك آسیا یعنی با دبیر این كمیته كه حسین المسلم كویتی بود ، ارتباطی صمیمانه برقرار كند. غیر از رسیدن به كرسی ریاست شنای غرب آسیا توانست صاحب نفوذی زیاد در این كمیته كویتی كه كلا عاشق لابی های سود دار هستند شود. او از همین ارتباط در گوانگژو استفاده می كرد و هر بار نام سعیدلو در فهرست اهدا كنندگان مدال ها به جای محمد علی آبادی نوشته می شد و همین اتفاق جنجالی بزرگ میان دو رئیس ایجاد كرد كه برای ختمش از دفتر نهاد ریاست جمهوری به گوانگژو نامه نگاری شد.

پس از آن هم او لیدر ارتباط سعیدلو با مقامات آسیایی در انتخابات كنفدراسیون فوتبال آسیا شد و توانست 20 رای برای رئیس سازمان ما كه فردی ناشناخته در ورزش آسیا بود بگیرد. اینگونه او اگرچه برای سعیدلو یك مهره اثرگذار بود اما در بین باقی بدنه ورزش ، چهره ای منفور محسوب شد. خبرسازی های فدراسیون شنا از كسب عناوین و ركوردهایی كه تنها از سوی خود مجموعه فدراسیون تائید می شدند هم در این دو سال به شدت ادامه داشت اما اخبار ناامید كننده از سوی پیشكسوتانی كه خارج از گود بودند بر نگرانی های عمومی از شنا ، می افزود.

سرانجام اما با رفتن سعیدلو ، این مجال برای بركناری آیت اللهی ایجاد شد. او كه در اتهام دادن زعفران به مقامات كویتی برای گرفتن كرسی ، گفته بود:« من كاكل پسری هستم كه ورزش ایران را می گردانم.» البته كمی بعد اصلاحش كرد و گفت شنای ایران را می گرداند.

آیت اللهی سه شنبه قبل به دیدار معاونان وزیر در خیابان سئول می رود و از او خواسته می شود تا استعفا دهد. كاری كه این جوان نمی پذیرد و ادعا می كند در صورت بركناری اش دست به افشاگری می زند. تهدیدش سبب می شود تا 3 روز ، وزارت در صدور حكم بركناری او تعلل كند اما سرانجام ، امروز غلامرضا جعفری ، رئیس فدراسیون ورزش عشایری كه فدراسیونش یكی از موارد اصلی طرح تحقیق و تفحص از سوی مجلس شورای اسلامی بوده ، به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شنا انتخاب شود. حالا معلوم نیست آیا این تغییر برای حل مشكلات فدراسیون اتخاذ شده یا این واكنش سریع ، انتقام گیری معاونین رئیس قبلی و اعضای كمیته ملی المپیك از رئیس جوانی بوده كه در دوران سعیدلو ، با دیگر افراد بدنه ورزش برخورد شایسته ای نداشته است!

تکمیلی: این مقاله را امروز خبرآنلاین منتشر نمود اما ساعتی پس از انتشار، آن را حذف نمود. با این وجود بعضی سایت های خبری به نقل از خبرآنلاین هنوز آن را منتشر می کنند.


نظرات()

منبع: خبرآنلاین ،

Powered by WebGozar