تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - وزارت ورزش به بیراهه زد
دوشنبه 14 شهریور 1390

وزارت ورزش به بیراهه زد

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

جوان آنلاین
اولین اقدام عباسی، به عنوان وزیر ورزش، امضای برگه عزل آیت‌اللهی، رئیس فدراسیون شنا بود؛ عزلی كه اگر‌چه می‌تواند تصمیم به‌حق وزیر ورزشی باشد، اما با اتفاقاتی عجیب و جالب همراه بود به طوری كه حتی این تصمیم را هم زیر سؤال برد. آیت‌اللهی كه دو سال به عنوان رئیس فدراسیون شنا مشغول فعالیت بود و با اكثریت آرا (۴۴ رأی از مجموع ۴۵ رأی مجمع عمومی در حضور سجادی) برای این عنوان انتخاب شده بود، علیه وزیر ورزش و اقداماتش جبهه گرفت و واكنش نشان داد؛ اتفاقی كه طبیعی است و بعد از هر عزل و بركناری در هر كجای دیگر، شاهد آن هستیم. اما نكته جالب این ماجرا، واكنش وزارت ورزش به این اعتراض است. واكنشی در نوع خود نوبر كه همه چیز را زیر سؤال می‌برد حتی برخی اركان نظام را!
سایت رسمی وزارت ورزش چند ساعت پس از انتشار مصاحبه آیت‌اللهی بیانیه‌ای را روی خروجی خود قرار داد با این تیتر: «نهاد‌های امنیتی، فردی كه در فدراسیون شنا بود، را رد صلاحیت كرده‌اند». در این بیانیه كه در آن هیچ نامی از آیت‌اللهی برده نشده، عنوان شد او هرگز ابلاغی رسمی برای كار در فدراسیون شنا نداشته و از ابتدای كار به دلیل داشتن تخلفات و عدم صلاحیت لازم توسط نهاد‌های امنیتی، رد صلاحیت شده! وزارت ورزش به بد‌ترین شكل ممكن عزل آیت‌اللهی را توجیه می‌كند. اما با این شانه خالی كردن، همه چیز را زیرسوال می‌برد و اول از همه نهادهای امنیتی و شورای برون‌مرزی را!
بر فرض درست بودن ادعای وزارت ورزش! چطور است كه نهادهای امنیتی طی این دو سال، برابر این مسئله و فردی كه گفته می‌شود مشكل امنیتی دارد سكوت كرده؟ و چگونه است كه این آقا در طول مدت حضورش در رأس فدراسیون شنا به بیش از ۵۰ سفر برون مرزی می‌رود و هیچ‌ خط قرمزی نمی‌تواند او را از رفتن به این سفر‌ها باز دارد؟ آیا آیت‌اللهی آنقدر نفوذ داشته كه نهادهای امنیتی، توانایی مقابله با او را نداشته و امروز عباسی چون یك ناجی، كاری را كه دو سال است ارگان‌های اسم و رسم‌دار و امنیتی از انجام آن ناتوان بوده‌اند، با یك امضا به سرانجام رسانده است؟‌
عباسی به بیراهه زده! آن هم در همین ابتدای كار! این مقابله به مثل شاید در جواب آن قسمت از صحبت‌های آیت‌اللهی است كه وزیر ورزش را تحت نفوذ جریان انحرافی دانسته كه اگر به این دلیل هم باشد، عباسی باید به فكر تبرئه خود باشد نه خراب كردن آیت‌اللهی، آن هم به قیمت زیر سؤال بردن همه چیز. نهاد‌های امنیتی اگر به واقع به وزارت ورزش گفته‌اند كه رسانه‌ها از آیت‌اللهی چیزی ننویسند، چرا تا دیروز هیچ‌اقدامی در این خصوص نكرده و اجازه داده‌اند او كه علاوه بر رئیس فدراسیون شنا، نایب‌رئیس كنفدراسیون شنای غرب آسیا نیز است، دو سال آزادانه به ریاست فدراسیون خود مشغول بوده و به خارج از مرز‌های كشور سفر كرده است. عباسی به عنوان وزیر ورزش اگر تا دیروز درخصوص چرایی عزل آیت‌اللهی، از بین دیگر رؤسای فدراسیون‌هایی كه از او به مراتب ضعیف‌ترند مورد سؤال قرار می‌گرفت، امروز با صدور این بیانیه، خود و وزارت تازه‌تأسیس را مورد اتهام قرار داده كه بنا‌به دلیل خاص و تحت فشار‌های نزدیكان خود دست به این كار زده است. وزارت ورزش اتهاماتی را متوجه آیت‌اللهی كرده كه خود خوب می‌داند اتهامات سنگینی است؛ اینقدر سنگین كه حتی جرئت بردن نام آیت‌اللهی را هم در بیانیه خود نداشتند. این اتهام، اتهام كسی نیست كه بتوان ساده از كنارش گذشت، ضمن اینكه این اتهام نه فقط آیت‌اللهی كه همه را زیر سوال می‌برد. البته اگر به درستی مسئله‌ای وجود داشته باشد.

نظرات()

منبع: جوان آنلاین ،

Powered by WebGozar