تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - اخراج رییس فدراسیون شنا
دوشنبه 14 شهریور 1390

اخراج رییس فدراسیون شنا

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

وزیر ورزش و جوانان

وزیر ورزش اولین حکم رسمی‌خود را برای برکناری امیر حسین آیت اللهی صادر کرد.
سرپرست جدید فدراسیون شنا منصوب شد. به گزارش خبرآنلاین، آیت‌اللهی که دو سال قبل از سوی علی پس از یک هفته کش و قوس، سرانجام حکم برکناری آیت‌اللهی صادر و غلامرضا جعفری به عنوان سعیدلو و با برکناری وحید مرادی به این کرسی رسیده بود، به‌رغم سن کم، اما با استفاده از قدرت لابی داخلی و بین‌المللی توانسته بود به رکنی در سیستم مدیریتی علی سعیدلو بدل شود.

از همان ابتدای ورود او به رشته شنا، بسیاری از فعالان این رشته چون مجیدی، حدیقی، بیداریان و... یک به یک از فدراسیون فراری شدند. در راس مخالفان او می‌توان از حمید سجادی نام برد که یکبار و پس از گفتن جمله‌ای نه چندان تند علیه آیت اللهی پس از پایان مجمع فدراسیون شنا که در آن، این رییس جوان با 100 درصد آرا بر کرسی ریاست فدراسیون نشست، به شدت مواخذه شد.دیگر منتقد اساسی آیت اللهی، محمد علی آبادی، رییس کمیته ملی المپیک بود. ماجرا از آنجا شروع شد که آیت‌اللهی در مدت کم حضورش در ورزش توانست با اعضای شورای المپیک آسیا؛ یعنی با دبیر این کمیته که حسین المسلم کویتی بود، ارتباطی صمیمانه برقرار کند. غیر از رسیدن به کرسی ریاست شنای غرب آسیا توانست صاحب نفوذی زیاد در این کمیته کویتی که کلا عاشق لابی‌های سوددار هستند شود. او از همین ارتباط در گوانگجو استفاده می‌کرد و هر بار نام سعیدلو در فهرست اهداکنندگان مدال‌ها نوشته می‌شد و همین اتفاق جنجالی بزرگ ایجاد کرد که برای ختمش از دفتر نهاد ریاست جمهوری به گوانگجو نامه نگاری شد.پس از آن هم او لیدر ارتباط سعیدلو با مقامات آسیایی در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا شد و توانست 20 رای برای رییس سازمان ما که فردی ناشناخته در ورزش آسیا بود بگیرد. این‌گونه او اگرچه برای سعیدلو یک مهره اثرگذار بود؛ اما در بین باقی بدنه ورزش، چهره‌ای نه‌چندان محبوب محسوب شد. خبرسازی‌های فدراسیون شنا از کسب عناوین و رکوردهایی که تنها از سوی خود مجموعه فدراسیون تایید می‌شدند هم در این دو سال به شدت ادامه داشت، اما اخبار ناامیدکننده از سوی پیشکسوتانی که خارج از گود بودند بر نگرانی‌های عمومی‌از شنا می‌افزود.سرانجام اما با رفتن سعیدلو، این مجال برای برکناری آیت اللهی ایجاد شد. آیت‌اللهی سه شنبه قبل به دیدار معاونان وزیر در خیابان سئول می‌رود و از او خواسته می‌شود تا استعفا دهد. کاری که او نمی‌پذیرد و ادعا می‌کند در صورت برکناری‌اش دست به افشاگری می‌زند. براساس این گزارش تهدیدش سبب می‌شود تا 3 روز، وزارت در صدور حکم برکناری او تعلل کند؛ اما سرانجام، دیروز غلامرضا جعفری، رییس فدراسیون ورزش عشایری که فدراسیونش یکی از موارد اصلی طرح تحقیق و تفحص از سوی مجلس شورای اسلامی‌بوده، به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شنا انتخاب شد.
اینجا وزارت تعاون نیست كه وام بدهید
آیت‌اللهی پس از ترك فدراسیون گفت: این كار غیرقانونی است و من رییس قانونی فدراسیون شنا هستم. كنفدراسیون غرب آسیا، فدراسیون جهانی و آسیایی مرا به عنوان رییس شنای ایران می‌شناسد و تا آخرین لحظه از حق خود دفاع می‌كنم.رییس پیشین فدراسیون شنا گفت: هنوز اساسنامه وزارت ورزش و امور جوانان به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است. حال چگونه و بر اساس كدام اصل قانونی مرا از شغل خود بركنار می‌كنند؟ هیچ كس از وزارت ورزش با من تماسی نداشته و مرا به واسطه جریان انحرافی از پستم بركنار كردند. وی افزود: آقای عباسی! اینجا وزارت تعاون نیست كه بخواهید به مردم وام بدهید، این جا وزارت ورزش است. این كوچه سر می‌شكند دیوارش.


نظرات()

منبع: دنیای اقتصاد ،

Powered by WebGozar