تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - نامه عجیب آیت‌اللهی به فینا:«دولت من را عزل كرده؛ شنای ایران را تعلیق كنید!»
جمعه 18 شهریور 1390

نامه عجیب آیت‌اللهی به فینا:«دولت من را عزل كرده؛ شنای ایران را تعلیق كنید!»

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

رییس بركنار شده فدراسیون شنا،‌ شیرجه و واترپلو در اقدامی قابل تامل تعلیق این رشته را در ایران خواستار شد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از بركناری امیرحسین آیت‌اللهی از ریاست فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو وی با ارسال نامه‌ای الكترونیكی به رییس فدراسیون جهانی با اشاره به نحوه بركناری‌اش از این فدراسیون تعلیق رشته‌های شنا، شیرجه و واترپلو ایران را خواستار شده است!

در بخشی از نامه ارسالی آیت اللهی به فدراسیون جهانی آمده است كه دولت ایران من را از سمت ریاست فدراسیون شنا،‌ شیرجه و واترپلو عزل كرده، بنابراین از فینا انتظار دارم كه ایران را از شركت در رقابت‌های بین‌المللی این رشته محروم كند.

به دنبال این اتفاق، رییس فدراسیون جهانی شنا، شیرجه، واترپلو در نامه‌ای به محمد علی‌آبادی رییس كمیته ملی المپیك ایران اعلام كرده كه چنانچه اظهارات امیرحسین آیت‌اللهی درباره نحوه بركناری وی صحت داشته باشد، جریمه‌هایی از جمله تعلیق و منع ایران از حضور در میادین رسمی را به دنبال خواهد داشت.

این نامه توسط رییس كمیته ملی المپیك به مسئولان ارشد وزارت ورزش و جوانان اعلام شده و وزارتخانه بنا دارد در نامه‌ای به فدراسیون جهانی شنا اعلام كند كه براساس اساسنامه ملی هر كشوری كه توسط فدراسیون جهانی مربوطه آن رشته به رسمیت شناخته شده است و طبق ماده 10 اساسنامه ملی ایران، وزیر ورزش و جوانان اختیار دارد نسبت به بركناری یا انتصاب روسای فدراسیون‌های ورزشی اقدام كند.

امیرحسین آیت‌اللهی  هفته گذشته به دلیل پاره‌ای از مشكلات بركنار شد.


نظرات()

منبع: ایسنا ،

Powered by WebGozar