تبلیغات
شنا، شیرجه و واترپلو - جعفری: 2 میلیارد و 200 میلیون تومان حاصل سو مدیریت در فدراسیون های قبلی
پنجشنبه 8 دی 1390

جعفری: 2 میلیارد و 200 میلیون تومان حاصل سو مدیریت در فدراسیون های قبلی

• نوشته شده توسط: زیرآب زن

غلامرضا جعفری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: از طریق حسابرسی های لازم از سوی كارشناسان رسمی فدراسیون مبلغ بدهی های فدراسیون را محاسبه كردیم كه بدهی های فدراسیون مبلغ 2 میلیارد و 200 میلیون تومان است.
وی گفت: بدهی های فدراسیون از سنوات گذشته بود كه هم اكنون به یكی از دغدغه های اصلی فدراسیون تبدیل شده و متاسفانه این بدهی ها به یكی از معضلات اصلی فدراسیون شده است و به خاطر از سو مدیریت در ادوار گذشته ما باید هم اكنون به فكر چاره ای برای برطرف كردن این مشكل باشیم.
جعفری افزود: متاسفانه این مشكل برای فدراسیون كنونی به یك معضل بزرگ تبدیل شده است با توجه به اینكه پیش از این نیز وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون حمایت های زیادی كرده بود ما امیداریم در این مدت با حمایت مسئولان ورزش این مشكل را برطرف كنیم.


*آژانس های هواپیمایی، رستوران ها و دستمزد مربیان و داوران سه راس مثلث بدهكاری فدراسیون
وی در خصوص بدهی های فدراسیون به ارگان های مختلف گفت: بخش اعظم این بدهی ها به مردم اختصاص دارد به طوریكه این بدهی ها باید به آژانس های هواپیمایی و رستوران ها پرداخت شود و همچنین در این بین باید دستمزد مربیان و داورانی كه طی این مدت حقوق خود را د ریافت نكرده اند، پرداخت شود.
وی تصریح كرد: بدهی های گذشته برایمان دردسر ساز شده است به طوریكه ما باید هرچه زودتر این مشكل را برطرف و به تعهدات خود عمل كنیم، امیدوارم این معضل با حمایت های وزارت ورزش و جوانان برطرف و با فراغ بال برنامه های فدراسیون را عملیاتی كنیم.
وی در خصوص علیرضایی اظهارداشت: ورزشكارانی از جمله علیرضایی و امثال این شناگر از سرمایه های اصلی ملی هستند اما متاسفانه اجرای خواسته های محمد علیرضایی درچارچوب اختیارات من نیست و جز خانواده ای است كه در حال حاضر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان بدهی دارد.


* اعتمادی كه از فدراسیون سلب شده است
جعفری خاطر نشان كرد: متاسفانه بدهی های فدراسیون باعث شده تا اعتماد مردم نسبت به فدراسیون سلب شود ما در این مدت باید تمام تلاش خود را به كار گیریم تا با برطرف كردن این مشكل اعتماد از دست رفته را بازگردانیم.
وی یادآور شد: متاسفانه بدهی های فدراسیون به قدری ما را درگیر كرده است كه ما قادر نخواهیم بود تا خواسته های علیرضایی را برآورده كنیم.

وی تاكید كرد: در حال حاضر مجتبی ولی پور شیرجه رو كشورمان در اردوی چین به سر می برد و قرار است پس از ارزیابی از سوی مربی چینی در مسابقات انتخابی المپیك لندن حضور پیدا كنیم.
جعفری اظهار داشت: تمام ورزشكاران از دیدگاه فدراسیون یكسان هستند و در صورتیكه ما انتظارات علیرضایی فراهم كنیم پس در صورتیكه ولی پور سهمیه المپیك را بدست آورد باید برای این ملی پوش نیز شرایطی همچون شرایط علیرضایی را فراهم كنیم كه با شرایط فعلی برآورده كردن این خواسته ها به هیچ وجه برای فدراسیون امكان پذیر نیست البته در حال حاضر ما خواسته ها و انتظارات علیرضایی را بررسی می كنیم و در نظر داریم در صورت امكان در جهت رشد و پیشرفت این شناگر از وی حمایت كنیم.


*معرفی نائب رئیس بانوان به زودی
جعفری افزود: در بخش شنای بانوان حساسیت بیشتری برای انتخاب نائب رئیس آینده وجود دارد به همین دلیل ما با ارزیابی های دقیق تر به یك جمع بندی مناسب در این خصوص رسیدیم تا فردی مناسب را انتخاب كنیم خوشبختانه این كار انجام شده است و ما فردی را برای احراز این پست انتخاب كردیم و در نظر داریم پس از انجام هماهنگی لازم با مرضیه اكبرآبادی و معاون وزارت ورزش و جوانان در بخش بانوان صورت گیرد تا به زودی نائب رئیس بانوان را معرفی كنیم حقوق بانوان و آقایان یكسان است.
جعفری تصریح كرد: سیاست های فدراسیون شنا به نحوی است كه ما هیچ تفاوتی بین بانوان و آقایان قائل نمی‌شویم و آنها از حقوق یكسانی برخوردارند.
وی گفت: با وجود اینكه بانوان نمی‌توانند در مسابقات بین المللی حضور پیدا كنند اما با این حال ما به دنبال این هستیم تا با رعایت حقوق آنها در سایر زمینه ها شرایط رشد بانوان را فراهم كنیم برگزاری دوره های مربیگری و داوری از جمله این برنامه ها است به طوریكه ما در نظر داریم با دعوت از مربیان مطرح، دانش مربیان و داوران كشورمان را ارتقا دهیم.
وی افزود: در حال حاضر این برنامه ها در رشته شنا صورت می‌گیرد و در صورتیكه علاقه مندان رشته های شیرجه و واترپلو نیز خواهان اجرای این برنامه ها هستند ما موافقت خواهیم كرد البته مهمترین هدف ما در این بخش ارتقا بانوان است كه امیدواریم به زودی با معرفی نائب رئیس بانوان وی برنامه ها را به زودی پیگیری كند.


*حقوق هیچ فردی پایمان نمی‌شود
وی در خصوص پرداخت نشدن پاداش ركوردشكنی یكی از شناگران در مسابقات باشگاهی گفت: همچنان تاكید دارم كه فدارسیون شنا هیچ تفاوتی بین ورزشكاران در 2 بخش آقایان و بانوان قائل نیست به همین دلیل ما نمی‌خواهیم حقی از هیچ یك از ورزشكاران ضایع شود.
وی یادآور شد: جای تاسف است كه سارینا اشتیاقی در خصوص دریافت نكردن سكه تمام بهار آزادی در حاشیه برگزاری مسابقات باشگاهی ناراحتی و مشكل خود را با مطبوعات در میان گذاشته است در صورتیكه وی در این خصوص اعتراضی داشت باید با من در میان می‌گذاشت تا شخصاً به مشكل این شناگر رسیدگی می‌كردم.
جعفری اظهار داشت: ما پیش از این اعلام كرده بودیم در صورتیكه شناگران در مسابقات باشگاهی ركوردشكنی كند در نهایت به آنها یك عدد سكه تمام بهار آزادی اهدا می شود.
وی تصریح كرد: این پاداش به تلاش شناگر تعلق می گیرد و به همین دلیل ما در نظر داریم نتایج ركوردهای ثبت شده از سوی ورزشكاران را بررسی كنیم تا حقی از هیچ یك از ورزشكاران ضایع نشود.


*استخر 9 دی استاندارد جهانی نیست
وی خاطرنشان كرد: با در اختیار گذاشتن استخر 9 دی به فدراسیون شنا در حال حاضر واترپلوئیست های كشورمان تمرینات آماده سازی خود را در این محل پیگیری می‌كنند و با وجود اینكه این استخر به منظور میزبانی برگزاری مسابقات جهانی ساخته شده است اما با این حال استاندارد جهانی نیست.


نظرات()

منبع: باشگاه خبرنگاران ،

Powered by WebGozar